Príbeh Vitis

Kvalitné víno sa zrodilo v Pezinku

Mesto Pezinok sa so slovenským vínom spája už od 15. storočia. V tomto období tu vzniklo slávne Bratstvo cechu vinohradníckeho, ktorých zvykmi a precíznosťou pri výrobe vína sa slovenskí vinohradníci inšpirujú dodnes.

V týchto časoch bolo pitie vína skôr výnimočnou udalosťou. Postupne sa však vinice rozrástli, začalo sa vyrábať viac vína a vinárske remeslo zdokonaľovať.

Pezinok je zároveň naším rodiskom – odkazuje naň aj názov spoločnosti Vitis Pezinok. Týmto spôsobom vzdávame hold bohatej histórii a silnému príbehu tohto mesta.

Pezinok zostáva navždy katedrálou vína na Slovensku – dodnes tu stojí aj naša archívna pivnica. Vína v nej dozrievajú v prirodzenej klíme často i desaťročia, vďaka čomu sú pre vinárov a všetkých milovníkov vína skutočným klenotom. Archivácia je totiž pre nich jednou z možností ako nahliadnuť do minulosti.

Archiváciou vína nahliadame do minulosti

Virtuálna prehliadka pivníc – kliknite a objavujte

Modernými technológiami udržiavame kvalitu

Vína našich kolekcií vyrábame z najlepšieho hrozna slovenských vinohradníckych oblastí.

Vo Vitis Pezinok dávame
hroznu dušu a každej
fľaške vlastný príbeh.

Terroir v kombinácii s bohatými skúsenosťami našich odborníkov umožňujú produkovať kvalitné vína, ktorými dokážeme prekvapiť aj tých, čo si mysleli, že už nič nové neobjavia.

Na výrobu dobrého vína však nestačia iba kvalitné viniče a dobre vyzreté hrozno. Nazbierané ovocie treba s láskou a umom spracovať, a zároveň pri tom nestratiť nadšenie a túžbu po neustálom zlepšovaní.

Vo Vitis Pezinok dávame hroznu dušu a každej fľaške vlastný príbeh. Keďže poznáme históriu výrobných postupov a využívame najmodernejšie poznatky a technológie, dokážeme držať krok s dobou a ponúknuť víno pre každého.

Z týchto viníc pochádza naše hrozno:

Via Vinum

Naším poslaním je vyrábať a ponúkať kvalitné vína s osobitným charakterom, ktoré sa trafia do chuťových pohárikov a nálady každého, kto po nich siahne. Fľaša je pre nás doslova umeleckým dielom, ktoré v sebe uchováva kvalitu.

Súhrou farby, vône a chuti nakoniec vytvárame moment prekvapenia, v ktorom každý nájde svoju cestu k vínu, latinsky via vinum.

Z týchto viníc pochádza naše hrozno:

Vo Vitise nájde každý svoju cestu k vínu.